Достапни линкови

Анкара: Продолжува дебатата во турскиот парламент за стационирање на американски војници


Турскиот парламент денеска ќе продолжи со дебатата, по одлуката на Владата, за стационирање на 62 илјади американски војници во земјата, доколку дојде до евентуална воена интервенција врз Ирак. Неколку часа пред започнувањето на парламентарната расправа, стотина демонстранти започнаа протести, спротивставувајќи се на можната војна во Ирак.
XS
SM
MD
LG