Достапни линкови

Прешево: Успешно демонтирана експлозивна направа


Изутринава успешно е деактивирана експлозивна направа, поставена во близина на седиштето на општинската полиција во Прешево. Демонтирањето на два и пол килограми пластичен експлозив со стартен механизам, е извршено само дваесетина минути пред темпираното активирање.
XS
SM
MD
LG