Достапни линкови

Вашингтон: САД сеуште го поддржуваат заминувањето на Хусеин од Ирак


Соединетите држави сеуште ја подржуваат идејата, ирачкиот претседател Садам Хусеин да ја напушти власта и да замине во егзил. „Доколку Хусеин не се разоружа, тоа е единствениот начин за проблемот да биде решен, по мирен пат“ изјави портпаролот на Стејт департментот Ричард Баучер.
XS
SM
MD
LG