Достапни линкови

Тајван: 17 загинати при излетување на воз


Патнички воз во кој се наоѓале 130 патници, излетал од шините во централниот дел на Тајван при што загинаа најмалку 17 лица, јавија локалните власти. Набрзо по несреќата, се урнал и хеликоптерот што ги превезувал повредените. Не е познато колку луѓе биле повредени или загинале при неговото уривање.
XS
SM
MD
LG