Достапни линкови

Израел: Новата влада на Шарон доби доверба од парламентот


Новата влада на израелскиот премиер Ариел Шарон ја доби довербата на парламентот. Станува збор за коалициона влада составена од четири партии кои имаат многу остар став спрема палестинците. Некои од нивните лидери се залагаат и за протерување на палестинците од Западниот Брег.
XS
SM
MD
LG