Достапни линкови

Москва: Бројот на милионери во Русија расте


И додека повеќето Руси продолжуваат да се борат со економските реформи, бројот на милионерите во земјата расте, покажува најновиот преглед на американскиот бизнис магазин Форбс. Во него се наведува дека во Русија сега има седумнаесет тајкуни – десет повеќе од лани. По бројот на милионери Русија е пред Британија, Франција и Саудиска Арабија. Дванаест од најбогатите Руси се нафтени магнати.
XS
SM
MD
LG