Достапни линкови

Брисел: Организираниот криминал во Западен Балкан закана за ЕУ


Организираниот криминал во земјите од Западен Балкан претставува сериозна закана за членките на Европската Унија. Ова е оценето на синоќешниот состанок во Брисел на евро министрите за внатрешни работи и за правосудство. Според нив, Унијата е подготвена да им помогне во борбата против овој вид криминал, но оти главниот товар е на властите во земјите од регионот.
XS
SM
MD
LG