Достапни линкови

Москва: Евакуирани 160 руски и украински државјани од Ирак


На Московскиот аеродром Домодјево синоќа допатуваа околу 160 руски и украински државјани, евакуирани од Ирак. Патниците се градежни инжинери кои работат во Ирак како и службеници од амбасадите, соопштија локалните претставници. Министерот за надворешни работи Игор Иванов минатиот месец изјави дека во Ирак се наоѓаат околу 700 стручњаци од Русија.
XS
SM
MD
LG