Достапни линкови

Приштина: Демонстрации против апсењата на поранешни членови на ОВК


Десетици илјади луге протестираа денеска во центарот на Приштина поради апсењата и испраќањето во Хаг, на четворица припадници на поранешната Ослободителна војска на Косово. Демонстрантите побараа таквите апсења да престанат бидејќи според нив, поранешните припадници на ОВК всушност воделе „ослободувачка борба“.
XS
SM
MD
LG