Достапни линкови

Загреб: Хрватска позитивно одговори на барањето на САД


Хрватската Влада на вонредна седница одржана утринава, реши позитивно да одговори на барањата на Соединетите држави во случај на војна во Ирак. „Владата на Хрватска го одобрува користењето на воздушниот простор на земјата за прелетување, како и слетување и полнење со гориво на цивилните транспортни авиони во хрватските аеродроми,“ се вели во одлуката на хрватската владата.
XS
SM
MD
LG