Достапни линкови

Хусеин: Никогаш нема да го напуштам Ирак


„Никогаш нема да го напуштам Ирак и немам никакава врска со терористичката организација Ал Каеда,“ изјави ирачкиот претседател Садам Хусеин во интервјуто за Си Би Ес. Американскиот претседател Џорџ Буш неодамна истакна дека би го поздравил заминувањето на Хусеин во егзил, а Саудиска Арабија му понуди на ирачкиот председател гостопримство за да се избегне војната.
XS
SM
MD
LG