Достапни линкови

Пјонгјанг: Северна Кореа ги повика армијата и народот да бидат подготвени за војна


Северна Кореа ја повика армијата и народот да бидат подготвени за војна. Во соопштението на севернокорејската влада, Соединетите држави се обвинуваат дека планираат воени игри на Корејскиот полуостров како подготовка за напад на Северна Кореа. „Тоа значи дека нашата армија и народот мора да бидат мобилизирани и подготвени за сите последици,“ се наведува во соопштението на владата во Пјонгјанг.
XS
SM
MD
LG