Достапни линкови

Брисел: ЕУ бара враќање дома на бегалците на Балканот


Европската Унија побара од балканските земји да се обврзат дека ќе го решат прашањето на враќањето на бегалците и раселените во своите домови, доколку сакаат влез во Унијата. На министерскиот состанок во Брисел, шефовите на дипломатиите на Европската Унија им укажаа на балканските земји дека од враќањето на бегалците зависи стабилноста на целиот регион.
XS
SM
MD
LG