Достапни линкови

Пјонгјанг: Северна Кореа истрела проектил во морето меѓу Корејскиот полуостров и Јапонија


Северна Кореја истрела проектил во морето меѓу Корејскиот полуостров и Јапонија. Како што пренесуваат агенциите Сеул истражува дали била во прашање проба на нов проектил.
XS
SM
MD
LG