Достапни линкови

Брисел: Хрватското барање за членство во ЕУ на дневен ред наредниот месец


Грчкото претседателство Ќе го стави на дневен ред хрватското барање за членство во Европската унија (ЕУ) на седница на Советот на министрите, што треба да се одржи наредниотмесец. Ова во Брисел го изјави грчкиот министер за надворешни работи Јоргос Папандреу, по состанокот на Европската тројка со хрватската делегација, што се одржува во рамките на третата рунда политички дијалог меѓу Унијата и Хрватска.
XS
SM
MD
LG