Достапни линкови

Куала Лумпур: Започна самитот на неврзаните


Во главниот град на Малезија, Куала Лумпур, започна самитот на неврзаните, на кој главни теми се ирачката криза и нуклеарната програма на Северна Кореја. Малезискиот премиер Махатир Мохамад отворајки го самитот оцени дека светот е во полоша поделба отколку за време на Студената војна и оти западните држави ја користат анти-терористичката кампања за да доминираат врз останатиот дел од светот.
XS
SM
MD
LG