Достапни линкови

Пекинг: Според Пауел Кина ќе има позитивна улога во северно корејската криза


Американскиот државен секретар Колин Пауел изјави во Пекинг дека Кина ќе има позитивна улога во надминувањето на северно-корејската нуклеарна криза. Пауел разговараше со кинескиот заменик-претседател Ху Џинтао и со други официјални претставници во Пекинг.
XS
SM
MD
LG