Достапни линкови

Париз: Нема потреба од нова резолуција на ОН


Франција смета дека нема причина за усвојување нова резолуција за Ирак во Советот за безбедност се додека меѓународните инспектори имаат напредок во работата. Претставник на француската влада изјави дека за нова резолуција може да се размислува кога инспекторите ќе кажат дека дошло до целосен застој.
XS
SM
MD
LG