Достапни линкови

Брисел: Денеска политички дијалог меѓу ЕУ и Македонија


Актуелната политичко- безбедносна ситуација во земјава, како и односите на Македонија со Европската Унија и со соседните држави, се темите на политичкиот дијалог меѓу Република Македонија и Унијата, денеска во Брисел. Македонската делегација ќе ја предводи шефот на дипломатијата Илинка Митрева, а европската грчкиот министер Јоргос Папандреу.
XS
SM
MD
LG