Достапни линкови

Москва: Телефонски разговор Путин - Блер


Рускиот председател Владимир Путин, во телефонскиот разговор со британскиот премиер Тони Блер, уште еднаш повтори дека Москва стои на ставот, дека ирачката криза мора да биде решена по мирен пат. Путин го потсетил Блер, за напорите на повеќето влади во светот, со цел да се пронајде дипломатско-политичко решение за проблемот во Ирак.
XS
SM
MD
LG