Достапни линкови

Вашингтон: САД ќе го нападнат Ирак и во случај Франција да стави вето во ОН


Вашингтон ќе го нападне Ирак, дури и во случај Франција во Обединетите Нации да стави вето на таквата одлука, изјави советникот на Пентагон, Ричард Перл. Ние ќе започнеме со војна бидејќи ниту еден американски претседател нема да дозволи неговата политика да ја води еден француски претседател“ изјави Перл за саудискито весник Асарк Ал-Авсат.
XS
SM
MD
LG