Достапни линкови

Багдад: Евгениј Примаков во дипломатска мисија по налог на Путин


Поранешниот руски премиер Евгениј Примаков, пристигна денеска во дипломатска мисија во Ирак, по налог на председателот Владимир Путин, пренесуваат руските медиуми. Ирачки претставници и руската амбасада во Багдат не наведуваат детаљи за посетата. Примаков важи за добар познавач на регионот, а улогата на посредник ја имаше уште во 1991година, за време на Заливската војна.
XS
SM
MD
LG