Достапни линкови

Вашингтон: Од почетокот на следната недела ќе почне распоредувањето трупи во Турција


Соединетите држави се надеваат дека во почетокот на нередната недела ќе започнат со распоредување на илјадници американски трупи во Турција, за можната воена акција врз Ирак, откако синоќа Вашингтон и Турската влада постигнаа договор, за започнување на стационирањето на американските војници. Договорот не е финален, бидејќи се очекува турскиот парламент, за конечната одлука на Владата, да гласа во текот на неделава.
XS
SM
MD
LG