Достапни линкови

Беит Ханон: Влегоа израелски трупи


Израелски трупи изутрината, влегоа во палестинскиот град Беит Ханон, во појасот Газа. 20 тенкови придружувани од хеликоптери, при тоа отворија оган врз куќите и ги блокираа главните сообраќајници во градот. Според палестински очевидци, израелските трупи убиле еден 15 годишен Палестинец.
XS
SM
MD
LG