Достапни линкови

Берлин: Германија ќе ги повлече трупите од Авганистан во случај на војна во Ирак


Германската влада во случај на војна во Ирак, има намера да ги повлече своите војници од Авганистан. Германскиот Министер за одбрана Петер Штрук, соопшти дека очекува во случај на војна состојбата да се влоши, и дека ситуацијата во Авганистан „воопшто не е стабилна“.
XS
SM
MD
LG