Достапни линкови

Париз: Состанок на министрите за финансии на земјите члекнки на Г-7


Шефовите за финансии на земјите членки на Г-7 групата, денеска во Париз, започнаа состанок на кој главна тема е светската економија. Погледите на министрите за финансии од Г-7 групата, се насочени кон заштита на економијата по покачувањето на цената на нафтата на светскиот пазар, како резултат на најавите за можна воена интервенција врз Ирак.
XS
SM
MD
LG