Достапни линкови

Вашингтон: Пауел изјави дека нема да има војна ако Хусеин си оди или почне да соработува


Американскиот државен секретар Колин Пауел, изјави дека до војна во Ирак нема да дојде, доколку ирачкиот председател Садам Хусеин ,,оди во прогонство,, или доколку почне да соработува со инспекторите на Обединетите Нации. ,,Проблемот е во тоа што тој засега не дава никакви сигнали, ниту дека ќе ја напушти земјата, ниту дека ќе соработува со инспекторите,, изјави Пауел.
XS
SM
MD
LG