Достапни линкови

Вест Ворвик: Најмалку 96 загинати во пожар во ноќен клуб


Според најновите податоци 96 лица загинаа, а најмалку 200 се повредени во пожарот кој изби во еден ноќен клуб во американскиот град Вест Ворвик. Пожарот избил за време на одржувањето на концертот на една хеви-метал група, на кој се користеле пиротехнички средства. Во моментот на несреќата во клубот се наоѓале околу 300 лица.
XS
SM
MD
LG