Достапни линкови

Москва: Поздравена одлуката на САД за вклучувањето три чеченски групи на терористичката листа


Москва денеска ја поздрави одлуката на Вашингтон да стави на црната терористичка група три чеченски бунтовнички групи. Русија долго време тоа го бараше и одлуката на Стејт департментот се оценува како добра и очекува вест.
XS
SM
MD
LG