Достапни линкови

Сеул: Американски трупи започнаа воени вежби


Американски трупи започнаа воени вежби во близина на демилитаризираната зона меѓу Јужна и Северна Кореја. На Корејскиот полуостров повторно има големи тензии поради сомневањата дека Северна Кореја развива нуклеарно оружје. Американскиот државен секретар Колин Пауел денеска ја започнува посетата на Јапонија, Кина и Јужна Кореја посветена на кризата во регионот.
XS
SM
MD
LG