Достапни линкови

Вашингтон: САД ги повика своите граѓани да го напуштат Ирак


Владата на Соединетите Држави ги повика своите граѓани да го напуштат Ирак и да не патуваат во оваа земја. Во предупредувањето до американските граѓани, се наведува дека ирачкиот режим во минатото ги користел странските граѓани како ,,човечки штит,, во текот на судирите со меѓународната заедница. Исто предупредување до британските државјани, вчера упати и Велика Британија.
XS
SM
MD
LG