Достапни линкови

Њујорк: Бликс бара од Ирак уништување на ракетите Ал Самуд


Шефот на инспекторскиот тим на Обединетите Нации за разоружување на Ирак, Ханс Бликс побара од ирачките власти да ги уништат ракетите Ал Самуд, бидејќи нивниот дострел го надминува ограничувањето одредено од Советот за безбедност. Се очекува Ханс Бликс да упати писмо до Владата во Багдат, во кое ќе побара уништување на ракетите.
XS
SM
MD
LG