Достапни линкови

Техеран: 250 загинати во авионска несреќа


Ирански патнички авион од типот "Антонов" со околу 250 патници вечерва се урна во југоисточен Иран.

Авионот, кој летал меѓу градовите Захедан и Керман, се урнал покрај населеното место Шахад, во близина на Керман. Причините за несреќата се уште не се познати.
XS
SM
MD
LG