Достапни линкови

Берлин: Германија против нова резолуција на ОН


Германската Влада е против нова резолуција на Обединетите Нации за Ирак. „Не гледам причина за носење на нова Резолуција. Цврсто сум убеден дека Ирак може да биде разоружан по мирен пат, а моја должност е да работам на спречување на војната“ изјави германскиот канцелар Герхард Шредер.
XS
SM
MD
LG