Достапни линкови

Вашингтон: Продолжува „препукувањето“ со Северна Кореа


Вашингтон и Пјонгјанг продолжија со размена на тешки зборови околу севернокорејската нуклеарна криза. Вашингтон сеуште одбива да започне билатерални разговори за решавање на нуклеарната криза, изјави севернокорејскиот министер за надворешни работи. Северна Кореа вчера истакна дека нема да го почитува Договорот за примирје од 1953 година доколку против неа бидат воведени санкции.
XS
SM
MD
LG