Достапни линкови

Сараево: Посета на Горан Свилановиќ


Министерот за надворешни работи на Србија и Црна Гора, Горан Свилановиќ, допатува во еднодневна посета на Босна и Херцеговина. Свилановиќ во Сараево ќе оствари средба босанските власти и со Високиот представник во Босна и Херцеговина, Педи Ешдаун. Во фокусот на разговорите се постигнување регионална соработка меѓу двете земји.
XS
SM
MD
LG