Достапни линкови

Газа: Израелски напади загинаа 10 Палестинци


Десет Палестинци загинаа денеска, откако израелски воени трупи со хеликоптери и тенкови, влегоа во западниот дел на Газа. Израелската армија соопшти дека акцијата е одговор на бомбашкиот напад кој се случи во текот на викендот, во кој загинаа четири израелски војници. Одговорноста за нападот од саботата ја презеде движењето Хамас.
XS
SM
MD
LG