Достапни линкови

Сеул: Јужна Кореа се надева на мирно решавање на кризата


Јужнокорејскиот председател Ким Дае Јунг, изјави денеска дека ,,верува дека на Корејскиот полуостров не му се заканува опасност од војна,, Севернокорејскиот министер за надворешни работи Пик Нам Сун, допатува пак, денеска во Пекинг на разговори со кинеските власти во обид да се најде мирно решение за севернокорејската нуклеарна криза.
XS
SM
MD
LG