Достапни линкови

Приштина: НАТО повтрди дека Баљаја, Муслиу и Муртезани се уапсени


НАТО потврди дека КФОР во понеделникот ги уапсил Харадин Баљаја, Исак Муслиу и Агим Муртезани, припадници на поранешната ОВК, осомничени од Хашкиот трибунал за воени злосторства за време на војната во Косово. Претставници на НАТО потврдија дека лицата се наоѓаат во притвор и дека треба да бидат префрлени во Хаг.
XS
SM
MD
LG