Достапни линкови

Западен Брег: Убиен активист на Хамас


Израелската војска уби еден активист на исламското движење Хамас, во јужниот дел на Западниот брег. Портпаролот на израелската армија, сопшти дека активистот на Хамас, Мухамед Мур, бил убиен, откако одбил да и се предаде на израелската војска кој ја опколила неговата куќа.
XS
SM
MD
LG