Достапни линкови

Пакистан: Мухамед Мула Омар повикува на џихад


Весниците во Пакистан објавија наводно писми на некогашниот лидер на талибанците во Авганистан Мухамед Мула Омар во кое тој повикува на света војна Џихад против Соединетите држави и владата во Кабул. Во писмото се наведува дека сите Авганистанци кои соработуваат со Вашингтон треба да умрат.
XS
SM
MD
LG