Достапни линкови

Лондон: Разговори на израелска и палестинска делегација со претставници на ЕУ, САД, ОН и Русија


Во Лондон се одржуваат одвоени разговори на израелски и палестински делегации со преговарачкиот квартет на Европската Унија, Соединетите држави, Обединетите Нации и Русија за постигнување мир на Блискиот Исток. На дневен ред се реформите на палестинските власти и меѓународната економска помош.
XS
SM
MD
LG