Достапни линкови

Лондон: Рестриктивен сообраќај во центарот на градот


Лондонските власти донесоа посебни правила за рестриктивен сообраќај во центарот на градот со цел да го намалат метежот и загадувањето. Брзината на движење на возилата е ограничена на 16 километри на час. Возачите во викендите ќе треба да платат 8 долари за час доколку се движат во централната зона, а тие што ќе бидат фатени дека без билет ризикуваат да платат 130 долари казна.
XS
SM
MD
LG