Достапни линкови

Каиро: Состанок на шефовите на дипломатиите на арапските земји


Арапските министри за надворешни работи денеска во рамки на состанокот кој се одржува во Каиро, ќе разговараат за подготовките околу Арапскиот самит, посветен на ситуацијата во Ирак, кој треба да се одржи кон крајот на месецов. Ирачкиот министер за надворешни работи Наџи Сабри изјави дека е „оптимист“ дека Ирак ќе ја добие потребната подршка од арапските земји.
XS
SM
MD
LG