Достапни линкови

Пјонгјанг: Роденден на лидерот Ким Јонг Ил


Северна Кореа, денеска го прославува 61 роденден на лидерот на земјата, Ким Јонг Ил. Денот на раѓањето на Председателот, е национален празник за изолираната комунистичка земја, кој свечено се прославува во главниот град Пјонгјанг.
XS
SM
MD
LG