Достапни линкови

Чеченија: Русија покани меѓународни набљудувачи за референдумот


Русија ќе ги покани меѓународните мониторинг организации да го набљудуваат референдумот за Чеченија кој ќе биде одржан на 23 март. Сергеј Јастрежемски портпаролот на Кремљ, соопшти дека Руската избирачка комисија ќе покани неколку меѓународни набљудувачки организации на Советот на Европа. Референдумот би требало да го реши статусот на Чеченија во Руската федерација.
XS
SM
MD
LG