Достапни линкови

Кувајт: Затворен северниот дел на земјата


Кувајтската војска денеска го затвори северниот дел од земјата, како подготовка за евентуалната американска воена интервенција врз Ирак. Повеќе од 30 илјади американски војници стационирани во Кувајт претставуваат закана за силите на ирачкиот председател Садам Хусеин. Минатиот викенд, пет земји испратија заеднички трупи во Кувајт како подготовка за евентуалната војна против Ирак.
XS
SM
MD
LG