Достапни линкови

Мелбурн: Илјадници лица маршираа против војна во Ирак


Илјадници демонстранти маршираа денеска во Мелбурн против евентуалната војна со Ирак. Според организаторите наведуваат дека на улиците во овоја Австралиски град излегле 100 илјади лица. Во повеќе градови во светот се планираат слични протести.
XS
SM
MD
LG