Достапни линкови

Лондон: Зголемена безбедност на аеродромите


Полицијата и вооружените сили остануваат на состоба на висока подготвеност на Лондонските аеродроми Гетвик и Хитроу поради стравувањето од терористички напади. Вчера во градчето Ленгли во близина на Хитроу се уапсени 4 осомничени лица, но тие не се поврзуваат со заканите кон аеродромите.
XS
SM
MD
LG