Достапни линкови

Пјонгјанг: Северна Кореа ја отфрли одлуката на меѓународната атомска агенција


Северна Кореја ја отфрли одлуката на Меѓународната атомска агенција за поставување на прашањето за нејзината нуклеарна програма пред Советот за Безбедност на Обединетите Нации. Пјонгјанг соопшти дека по повлекувањето од договорот за неширење на нуклераното оружје нема никакви обврски кон Меѓународната агенција за атомска енергија.
XS
SM
MD
LG